Klimatyzacja

#

10 korzyści zdrowotnych wynikających z klimatyzacji

  • 13 maja 2021

Każdy chce wiedzieć, że mieszka w domu, który jest bezpieczny i zdrowy. Jednym ze sposobów na utrzymanie zdrowego powietrza w domu jest instalacja klimatyzatora. Istnieje wiele korzyści zdrowotnych związanych z klimatyzacją, o których możesz nie wiedzieć.

1. Zmniejszenie wysokiej wilgotności powietrza

Najważniejszą korzyścią zdrowotną płynącą z klimatyzacji jest zmniejszenie wilgotności powietrza w Twoim domu. Życie w domu, który zapobiega wysokiej wilgotności tworzy mniej wilgotny dom, jak również utrzymuje Cię w zdrowiu. Wysoka wilgotność jest związana z roztoczami kurzu, pleśnią, udarem cieplnym i odwodnieniem.

Chociaż istnieją inne metody, aby zachować chłód, posiadanie systemu klimatyzacji jest najlepszym sposobem na zmniejszenie wysokiej wilgotności.

2. Zmniejszenie ataków astmy

Dla tych, którzy cierpią na astmę, chcesz, aby Twój dom był bezpieczną przystanią, miejscem, które możesz nazwać bezpieczną przystanią. Jedną z korzyści zdrowotnych wynikających z klimatyzacji jest to, że zmniejsza ona szanse na ataki astmy.

Odbywa się to poprzez filtrowanie brudnego powietrza, które może zawierać roztocza, zanieczyszczenia lub alergeny, a także eliminowanie wilgoci, która może prowadzić do powstawania pleśni. To wszystko są objawy nasilających się ataków astmy.

Nie zaniedbuj wymiany filtrów powietrza. Utrzymując ten sam filtr powietrza, sprawiasz, że zanieczyszczenia przedostają się przez klimatyzator z powrotem do domu. Średnio, powinieneś wymieniać filtry powietrza od 30 do 60 dni.

Czyszczenie filtra powietrza zapobiega również działaniu klimatyzatora. Zanieczyszczony filtr powietrza może spowodować, że klimatyzator zamarznie lub zacznie wydmuchiwać ciepłe powietrze.

3. Lepsza jakość powietrza

Kolejnym powodem, aby oddychać spokojnie jest instalacja klimatyzacji. Od kurzu po bakterie, powietrze w pomieszczeniach może stać się zagrożeniem dla Twojego zdrowia dzięki niewłaściwej wentylacji i przegrzaniu. Możesz nabawić się kaszlu, przeziębienia, bólu głowy i zmęczenia.

Twój klimatyzator jest filtrem Brita dla Twojego domu, poprawiając wentylację i kontrolując temperaturę w Twoim domu. Istnieje wiele innych sposobów na poprawę jakości powietrza, ale klimatyzacja jest najlepszym rozwiązaniem.

4. Zmniejsz ryzyko odwodnienia i udaru cieplnego

Ponieważ przyczyną odwodnienia jest brak wody, jednym z kluczowych czynników, o którym niektórzy zapominają, jest pot. Nasz pot zawiera wodę pochodzącą z naszego ciała. Im więcej się pocisz, tym więcej wody tracisz i tym bardziej jesteś narażony na odwodnienie.

W przypadku udaru cieplnego, możesz nabawić się tej choroby, kiedy twoje ciało zaczyna się przegrzewać z powodu temperatury otoczenia.

Obu tym chorobom można zapobiec stosując klimatyzację. Chłodne powietrze w Twoim domu ograniczy pocenie się i obniży temperaturę Twojego ciała. Pamiętaj, aby zachować chłód w te szalenie gorące dni.

5. Zatrzymaj owady i pasożyty

Ludzie szukają jakiejkolwiek metody, narzędzia lub zaklęcia, aby położyć kres ukąszeniom komarów, inwazjom mrówek i muchom domowym.

Niewielu o tym wie, ale Twoja klimatyzacja zmniejsza liczbę insektów i pasożytów. Te paskudne stworzenia są nie tylko irytujące, ale również mogą przenosić choroby.

Kilka sposobów, w jakie klimatyzatory zatrzymują owady i pasożyty to:

  • Chłodzenie domu, aby stworzyć chłodną atmosferę dla owadów, które pragną ciepłego klimatu.
  • Chłodzenie temperatury ciała, aby uczynić cię mniej pożądanym dla komarów, które lubią ciepłe temperatury ciała
  • Tworzenie suchej atmosfery dla owadów, które pragną wilgotnej atmosfery

6. Zmniejszenie stresu w pracy

Kiedy pracujesz, ostatnią rzeczą, której potrzebujesz jest dodatkowy stres związany z gorącym dniem. Możesz stać się nieostry i zestresowany z powodu temperatury panującej w pomieszczeniu.

Stworzenie dobrego środowiska pracy pozwala pracownikom wykonywać swoją pracę bez stresu związanego z zamienianiem się w roztopiony popsicle.

7. Licz owce, a nie pot

Co jest gorsze od koszmaru? Gorący, spocony sen. Kręcenie się w łóżku, przewracanie poduszki i szukanie odrobiny zimna, które nie zostało jeszcze wchłonięte przez ciepło ciała.

Kiedy nie jesteś w stanie osiągnąć snu REM, niepokój z poprzedniej nocy przeniesie się na twój dzień i spowoduje, że będziesz bardziej zmęczony i zrzędliwy.

Najlepszym sposobem na utrzymanie chłodnego snu jest posiadanie klimatyzatora. Korzystanie z klimatyzatora w nocy obniża temperaturę ciała dla bardziej spokojnego i chłodnego snu.

8. Zapachy i opary

Niezależnie od tego, czy są to opary, brudne powietrze, chemikalia do czyszczenia, czy przeterminowane mleko, klimatyzacja pomaga utrzymać te zapachy i opary na dystans.

Usuwając śmierdzące powietrze za pomocą czystego powietrza, niszczysz wszelkie zapachy i substancje chemiczne, które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie.

9. Rozwój pleśni

Bez klimatyzacji Twój pokój może stać się wilgotny i mokry. Co pozwala twojemu pokojowi być podatnym na pleśń. Korzyścią dla zdrowia wynikającą z klimatyzacji jest zachowanie suchej atmosfery i udaremnienie wszelkich śladów pleśni.

10. Lepsze życie

Uśmiechnij się! Utrzymanie pokoju z chłodnym powietrzem sprawia, że dom jest szczęśliwszy. Zamiast narzekać na to, jak jest gorąco, możesz poświęcić czas na docenienie tego, co robisz w domu.