Blog

#

Osuszacz kanałowy. Jego funkcja, wartość i korzyści

  • 12 maja 2022

Czystość powietrza zależy od wielu czynników, które przyczyniają się do dobrego samopoczucia. Optymalny poziom wilgotności powietrza wynosi 45-60%. Często pomieszczenia nie są w stanie zapewnić wysokiego poziomu wilgotności powietrza, co prowadzi do dyskomfortu.

W tym przypadku z pomocą przychodzi nam specjalny sprzęt, który zapewni maksymalny komfort i poprawi poczucie własnej wartości.

Dziś przyjrzymy się sytuacji, gdy w pomieszczeniu panuje duża wilgotność. Dowiemy się, w jaki sposób można wykorzystać systemy odwadniające do wyrównania wilgotności, jakich urządzeń najlepiej używać oraz jakie są zalety i możliwości tych systemów.

Firma Mycond oferuje suszarnie kanałowe serii MSHA(C), które są w pełni zautomatyzowane i przyjazne dla użytkownika. Przyjrzyjmy się bliżej ich funkcjonalności i możliwościom.

Seria MSHA(C) jest wyposażona w dwa stopnie filtracji. Po pierwszym etapie filtracji oczyszczone powietrze jest odprowadzane do parownika, gdzie wilgoć skrapla się i jest odprowadzana do kanalizacji, co powoduje osuszenie powietrza. Osuszone powietrze przechodzi następnie przez skraplacz, gdzie jest podgrzewane, a następnie poddawane jest końcowemu etapowi filtracji w celu usunięcia pyłu z piły i drobnoustrojów. Wydajność separacji: 28 - 1000 ltr/d. Powietrze jest sterylizowane za pomocą lamp UV i jonizowane jonami ujemnymi.

Asortyment jest dostępny w różnych wersjach, co umożliwia wybór najbardziej optymalnego wariantu:

MSHA(C) - S. Suszarka kanałowa jednostrumieniowa

Osuszacze serii MSHA(C) - S są wyposażone w dwa różne filtry G5 i F7 do usuwania pyłu z pił i innych zanieczyszczeń, lampę UV-C oraz jonizator z jonami ujemnymi.

Zalety:

  • Obudowa wykonana z walcowanej na zimno blachy stalowej pokrytej epoksydową farbą proszkową;
  • Parownik i skraplacz pokryte farbą epoksydową;
  • Urządzenie jest przeznaczone do pracy ciągłej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

MSHA(C) - X. Osuszacz kanałowy z nawiewem świeżego powietrza

System ten zapewnia nawiew świeżego powietrza z ulicy, które jest mieszane z powietrzem recyrkulowanym w pomieszczeniu. Powietrze jest poddawane działaniu promieniowania ultrafioletowego i jonizowane jonami ujemnymi.

Zalety:

  • Obudowa wykonana z walcowanej na zimno blachy stalowej pokrytej epoksydową farbą proszkową;
  • Funkcja wlotu świeżego powietrza i wylotu powietrza;
  • Niezawodna i wydajna sprężarka zapewniająca ciągłą i stabilną pracę.

MSHA(C) - E. Osuszacz kanałowy z odzyskiem ciepła.

Świeże powietrze jest ogrzewane w jednostce odzysku ciepła dzięki ciepłu pochodzącemu z powietrza wylotowego. Ta metoda osuszania jest uważana za idealną do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Zalety:

  • Obudowa jest wykonana z walcowanej na zimno blachy stalowej pokrytej epoksydową farbą proszkową;
  • Rekuperator PET może być myty podczas konserwacji;
  • Taca ociekowa kondensatu wykonana ze stali nierdzewnej SUS304, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez korozję.

Odpowiednie do zastosowania:

Osuszacze MSHA(C) są odpowiednie do basenów, pomieszczeń przemysłowych, fabryk, pomieszczeń czystych i domów prywatnych w obszarach o wysokim poziomie wilgotności.

Wniosek z tego taki, że:

Dlatego, aby wybrać najbardziej optymalny osuszacz, należy wziąć pod uwagę własne potrzeby, kryteria i budżet.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszymi specjalistami z firmy Aclima, którzy z przyjemnością udzielą Ci porad i odpowiedzą na wszelkie pytania.