Blog

#

Ogrzewanie i klimatyzacja budynków komercyjnych

 • 21 grudnia 2022

Jest to doskonałe i kompaktowe rozwiązanie do ekonomicznej kontroli klimatu w hotelach i restauracjach, budynkach biurowych i administracyjnych, obiektach sportowych, ośrodkach wypoczynkowych z basenami, lokalach użytkowych i innych obiektach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU są najbardziej efektywnie zintegrowane z systemami z klimakonwektorami, centralami wentylacyjnymi, innymi kanałami niskotemperaturowymi lub jako nośnik ciepła dla wody lub innych mediów zimnych.

Zalety urządzeń z pompą ciepła Mycond

 • Pompy ciepła MCU/MCRU wykorzystujące alternatywne źródła energii - ogrzewanie miejskie - są opłacalnym zamiennikiem dla systemów napędzanych gazem, paliwem stałym lub zasilanych elektrycznie i nadają się do opłacalnej modernizacji systemów grzewczych i chłodniczych.
 • Modele MCU nadają się do wszystkich zastosowań w zakresie ogrzewania i chłodzenia: wydajność chłodnicza wynosi 30 ... 130 kW, wydajność grzewcza 35 ... 140 kW.
 • Wysokowydajne sprężarki spiralne, zmodernizowane i wysokiej jakości izolowane powietrzem aluminiowe i płaszczowo-rurowe wodne wymienniki ciepła pozwalają na kilkukrotne obniżenie kosztów ogrzewania i chłodzenia w stosunku do tradycyjnych kotłów.
 • Wykorzystanie ciepła, które jest usuwane podczas operacji chłodzenia (w modelach MCRU) do podgrzania wody do 55°C powoduje zmniejszenie strat ciepła, a w konsekwencji kosztów eksploatacyjnych. Tryb 100% odzysku ciepła jest szczególnie przydatny, gdy pomieszczenia mają być chłodzone, a woda podgrzewana do celów gospodarczych.
 • Jednostki MCU/MCRU pracują z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R410A, który jest absolutnie przyjazny dla środowiska.
 • Modułowa konstrukcja pozwala na dobranie systemu jak najbardziej zbliżonego do nominalnej mocy grzewczej i chłodniczej, jak również na zwiększenie całkowitej mocy do 2 MW.
 • Agregat kogeneracyjny Mycond MCU/MCRU to doskonały wybór dla nowych budynków, kompletne rozwiązanie do ogrzewania, klimatyzacji i zastosowań w zakresie ciepłej wody użytkowej, takich jak baseny komercyjne.
 • Stabilna praca w niskich temperaturach i kompaktowa instalacja zewnętrzna jest łatwa do zainstalowania na miejscu lub na ziemi obok budynku.
 • Łatwy i szybki montaż przy niskich kosztach powoduje, że nakłady inwestycyjne są niewielkie.

Cechy pompy ciepła MCU/MCRU ze skraplaczem chłodzonym powietrzem

 1. Wysokiej jakości komponenty: sprężarki rotacyjne Copeland (1, 2 lub 4), parowniki płaszczowo-rurowe, konstrukcja V-sub-condensatora, zawór rozprężny.
 2. Wygodne sterowanie - naścienny panel sterowania - zdalny sterownik, zdalny dostęp poprzez protokoły MODBUS.
 3. Wydajność w wysokich temperaturach: dla MCRU -15 ... +46 °C, dla MCU -10 ... +46 °C.
 4. Dostępne w grupach do 16 modułów o mocy chłodniczej do 2 MW.
 5. Zabezpieczenia: zabezpieczenie przed przeciążeniem sprężarki, autodiagnostyka, zabezpieczenie przed wysokim i niskim ciśnieniem, przeciążeniem wentylatorów, panel elektryczny.

Modułowe pompy ciepła powietrze/woda serii MCU

Pompy ciepła serii MCU lub MCRU z odzyskiem ciepła.

Seria STANDART MCU-YH jest standardowo wyposażona w parownik płaszczowo-rurowy oraz sterownik mikroprocesorowy III generacji. Każda pompa ciepła z tej grupy może pracować na potrzeby ogrzewania lub chłodzenia przez mastera, co jest przydatne, gdy system pracuje bez przerwy. Ekonomiczna praca na 1. poziomie mocy, a następnie na 2. poziomie mocy, odpowiednia dla częściowego lub pełnego obciążenia.

RECOVERY MCU-YHR to model pompy ciepła ze 100% odzyskiem ciepła. Zawiera uszczelnioną sprężarkę spiralną R410A, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła z efektywnym wewnętrznym wymiennikiem ciepła oraz wentylator osiowy. Modele mogą pracować w różnych trybach: chłodzenie, ogrzewanie pomieszczeń; chłodzenie + rekuperacja (wykorzystanie nadmiaru ciepła do podgrzewania wody); przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Szczególnie polecany do obiektów o stałym zapotrzebowaniu na ciepłą/zimną i gorącą wodę: restauracje, szpitale, hotele, pensjonaty, ośrodki zdrowia.

EVI MCU-YHE to niskotemperaturowy typoszereg pomp ciepła Musonda do efektywnego ogrzewania/chłodzenia aplikacji komercyjnych. Urządzenie wyposażone jest w wydajną sprężarkę firmy EMERSON i posiada technologię EVI umożliwiającą energooszczędną pracę w temperaturze do -25 °C. Wężownica powietrzna i wodna zostały zaprojektowane i zwymiarowane w celu osiągnięcia wyższych mocy grzewczych i chłodniczych.

Seria TECHNO MCU to nowa seria wszechstronnych i energooszczędnych pomp ciepła z wentylatorami EC, przeznaczonych do pracy ciągłej w celu chłodzenia lub ogrzewania w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych do -20 °C. Unikalny system sterowania z zaworem elektronicznym, elastyczna regulacja prędkości wentylatora dla aluminiowego wymiennika ciepła, spiralna sprężarka - wszystkie komponenty są doskonale dobrane dla ekonomicznej i wydajnej pracy pompy ciepła w procesach technologicznych lub instalacjach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU brytyjskiej marki Mycond to nowa generacja energooszczędnych urządzeń wykorzystujących alternatywne źródła energii. Te modułowe jednostki, oparte na nowoczesnej technologii, która jest najbardziej opłacalnym sposobem zapewnienia kontroli mikroklimatu i zapotrzebowania na ciepłą wodę przez cały rok. Pompy ciepła serii Mycond MCU/MCRU, dzięki niskim kosztom, są ekonomicznie uzasadnionymi urządzeniami dla modernizowanych i nowych systemów grzewczych/chłodniczych.