Kategorie
Rozrywka

Historia powstania Gifa

Pierwszy GIF powstał w 1987 roku, ale tak naprawdę dopiero w obecnych czasach stał się internetowym hitem.

Gify używane są dosłownie wszędzie i przez wszystkich. To świetny sposób na komentowanie codziennych sytuacji czy światowych wydarzeń.

Czym jest gif?

Gif to kilkusekundowy obraz lub animacja. Wykorzystywany jest na stronach przede wszystkim dlatego, że dzięki kompresji jest dużo lżejszy od filmiku, a to powoduje szybsze ładowanie się strony. Tworzy się je w programach do obróbki zdjęć bądź w specjalnych aplikacjach dedykowanych tworzeniu gifów.

Dlaczego gify stały się hitem internetu?

Gify stały się bardzo popularne i nikogo nie dziwi ten fakt. Najczęściej są to zabawne, ruchome grafiki. Ciężko znaleźć lepszy sposób na skomentowanie niektórych wydarzeń albo odpowiedź na wiadomości od znajomych. Ze względu na łatwość dostępu i szeroki wachlarz kategorii, możemy dzięki nim ustosunkować się do niemal każdej sprawy czy sytuacji. Gdy coś nas rozbawi, zbulwersuje, wzruszy – zawsze znajdziemy gif odpowiadający naszym emocjom. Często też możemy w ten sposób pogratulować bądź oddać szacunek dla naszego ulubionego artysty za jego nowy projekt lub dzieło.

Korzystaj z głową

Trzeba pamiętać o tym, że nie powinniśmy przesadzać z wysyłaniem gifów. Również nie do każdej osoby wypada je przesłać. Przykładowo w kontaktach zawodowych z klientami warto zachować ostrożność. Poprzez z pozoru niewinną grafikę, możemy naruszyć czyjeś uczucia religijne bądź poglądy polityczne. Tak, jak ze wszystkiego, również i z gifów powinniśmy korzystać z głową i umiarem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *