Kategorie
Rozrywka

Przekazywanie emocji, rozbawianie lub wzmacnianie przekazu gifem

Dzisiaj większość z nas komunikuje się ze znajomymi głównie za pośrednictwem Internetu – to łatwe, szybkie i dostępne zawsze – ponieważ telefon zawsze mamy przy sobie.

Komunikatory internetowe takie jak Messegner, czy Whatsapp stały się nieodłącznym elementem codzienności, nie tylko osób młodych, ale także seniorów. Jednak ile można pisać? Bardzo często w naszych konwersacjach wykorzystujemy śmieszne gify ruchome, które potrafią wyrazić więcej, niż potoki słów. Tego rodzaju animacje stały się już kulturowe, najpopularniejsze z nich są dobrze rozpoznawalne przez większość internautów.

Gify to krótkie animowane filmiki lub animacje, bardzo często ze zwierzętami, czy śmiesznymi minami. Powszechnym jest wykorzystywanie ruchome gify śmieszne opartych o kultowe filmy, seriale, czy wydarzenia sportowe. Bardzo często tego rodzaju filmik jest świetnym podsumowaniem dyskusji, potrafi wyrazić doskonale uczucia, czy emocje rozmówcy. Szczególnie młodzi ludzie prześcigają się w przesyłaniu sobie ruchomych śmiesznych animacji, które stały się już znacznie popularniejsze, niż tradycyjne emotikony.

A czym jest gif z perspektywy informatyków? To po prostu format pliku graficznego, na którym wykonywana jest tzw. bezstratna kompresja (czyli taka, która polega na zmniejszeniu liczby bitów poprzez kompresję, a następnie odtworzenie danego pliku w postaci pierwotnej) – stąd nazwa: bezstratna. Tworzenie gifów nie jest skomplikowane i istnieje wiele programów, które pozwalają na samodzielne ich wykonanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *